4 вірних способи позбутися запаху з рота

З подібною проблемою в різний час доводиться стикатись багатьом з нас.

Чи траплялося вам потрапити в незручну ситуацію, коли хтось в процесі розмови ввічливо пригощає вас м'ятною цукеркою, багатозначно посміхаючись при цьому. У відповідь вам доводиться лише вибачитися, а потім проковтнути цю саму цукерку, а разом з нею - і свою гордість.  
днако, якщо ви вже підготовлені, то зможете успішно уникнути в майбутньому подібної незручної ситуації. Як це зробити?

Насамперед - шукаємо причину

Щоб не жити на м'ятних таблетках, тим більше що вони не особливо допомагають, і назавжди позбутися "застрягла в зубах" проблеми, в першу чергу потрібно з'ясувати причину "душка".

Відвідування стоматолога навіть у дорослих часто викликає залишився ще з дитинства страх. Мало хто про це замислюється, але найчастіше саме нерегулярне відвідування стоматолога - це найбільш популярна причина появи неприємного запаху в роті. Тому що найчастіша причина поганого запаху у вашій ротової порожнини - це банальний карієс.

Можливо, ваш зуб поки що не болить, а чорна цятка занадто маленьке і непомітне або маскується під чайний наліт. Однак несвіжий запах з рота вже починає підривати вашу самооцінку, будучи при цьому симптомом зіпсованого зуба.

Досить поширеною причиною також є сухість у роті. Якщо ми п'ємо недостатньо води, або довго спали, організм уповільнює вироблення слини. Як наслідок, що виникає сухість у роті викликає загибель клітин в ротовій порожнині, в тому числі на мові, мета яких - розщеплення бактерій. І цей процес також може бути причиною виникнення неприємного запаху в роті.

Інша часта причина проблеми відсутності свіжого дихання - захворювання шлунково-кишкового тракту. Через хвороби шлунково-кишкового тракту дихання придбає особливо смердючий запах. Його можуть викликати такі хвороби як:

 • гастродуоденіт;
 • виразка шлунка і 12-палої кишки;
 • дисбактеріоз;
 • панкреатит.

  Всі ці нездужання здатні спровокувати неприємний запах з рота. При цьому характер запаху відрізняється в залежності від конкретного захворювання.

  Крім того, на чистоту нашого дихання впливають продукти, які ми вживаємо. Як відомо, цибуля, часник, деякі інші продукти з сильним запахом безпосередньо впливають і на характер запаху з рота.
  При регулярному вживанні їжі, яка важко піддається переварюванню, може статися порушення роботи кишечника, наслідком чого, знову-таки, стане зміна в чистоті вашого дихання.

  Нечисте дихання: як позбутися від проблеми?

  Нечисте дихання стало вашим постійним супутником, і ви вже звиклися з ним настільки, що вже вважаєте це нормою, вашої індивідуальною особливістю? Ви глибоко помиляєтеся. Знайшовши причину проблеми, ви не тільки позбудетеся від поганого запаху з рота, але і вилікуєте хвороба, яка була його винуватицею.

  Багатьом, особливо - молодим людям, властиво ігнорувати необхідність пошуку можливої ​​причини проблеми, вважаючи за краще замасковуються запах з рота різними засобами. Діапазон невеликий і простягається від освіжувачів дихання і м'ятних цукерок до бабусиних рецептів на кшталт жування петрушки.

  Це не вихід. Навіть якщо ви звикли до роллю Змія Горинича, позбавлення від цієї вади тільки додасть вам впевненості в собі, так що не варто байдуже ставитися до свого здоров'я. У підсумку це завжди виходить дорожче.

  Симптоматична терапія як ментолових жувальних гумок здатна вирішити, причому тимчасово, лише естетичну сторону проблеми. Для кардинального позбавлення потрібно виявити і усунути її причину, виявивши джерело.

  4 простих способи, щоб впоратися з поганим запахом з рота

  Гігієна рота, знову і знову гігієна. Не слід забувати, що важливо доглядати як за своїми зубами, так і за порожниною рота. Гігієнічний догляд за ротовою порожниною - це найважливіша складова боротьби з неприємним запахом з рота. Важливо регулярно, раз в 3 місяці, міняти зубну щітку, при цьому її м'якість не повинна бути нижчою за середню. Особливо важливо для здоров'я зубів ніколи не забувати про необхідність чистити зуби перед сном, і після останнього прийому їжі, адже за час сну в роті встигає розмножитися безліч бактерій і стати причиною самих різних проблем із зубами.

  Здоровий раціон. Якщо ви хочете добитися результату, то вам доведеться переглянути свій раціон харчування. А якщо у вас з'явилися сумніви з приводу користі чи шкоди якихось певних продуктів, найкраще - порадьтеся з фахівцями. На спеціальну дієту також доведеться перейти, якщо у вас виявлять якусь хворобу шлунково-кишкового тракту.

  В цілому, як це не банально, найефективніший і здорове харчування - то, яке добре збалансовано. Не нехтуйте живий клітковиною, особливо в сезон - свіжими овочами, фруктами. Намагайтеся не зловживати жирним м'ясом та іншими важкими для перетравлення продуктами. Якщо у вас чекає важлива ділова зустріч - не варто напередодні вживати цибулю або часник.

  Відвідування дантиста. Відвідування стоматолога один раз в півроку, навіть якщо вас нічого не турбує - просто обов'язок будь-якої розсудливої ​​людини, який не хоче залишитися в старості з парою осколків замість зубів у роті. Чим раніше лікар підлікує зуб, хворий карієсом, тим менше часу буде розвиватися каріесних порожнину і більше прослужить зуб. Своєчасне усунення плям карієсу ще на етапі, коли зубна емаль не порушена, виключить ймовірність того, що в роті з'явиться неприємний запах. Регулярний контроль стану здоров'я зубів, ясен, порожнини рота - гарантія того, що з цієї причини поганий запах з рота не виникне.
  Гастроентерологія. Якщо перші три способи не принесли успіху, і з вашого рота все ще поширюються не самі приємні аромати, значить - настав час обстежити роботу кишечника і шлунка. Кваліфікований лікар-гастроентеролог допоможе вам повісті діагностику, виявити проблему і призначити ефективне лікування.

  Важливо відзначити, чого точно не потрібно робити пі спробах вирішити проблему поганого запаху з рота - це займатися самолікуванням.

  Знайдіть час відвідати лікаря, уважно вислухайте його рекомендації і дотримуйтеся їх. У цьому випадку ваш подих очиститься, і разом з хворобою, яка стала його причиною, зникне неприємний запах, отруює життя і вам, і оточуючим вас людям.

  Запам'ятайте: будь-яку хворобу простіше попередити, ніж лікувати. І неприємний запах з рота не є винятком із загального правила.

  У цьому випадку ваш подих очиститься, і разом з хворобою, яка стала його причиною, зникне неприємний запах, отруює життя і вам, і оточуючим вас людям.

Возврат к списку