Ортодонтія

Ортодонтія   - один з підвидів стоматології, метою якого є вивчення причин зубощелепних захворювань (неправильного прикусу або нерівного розташування зубів), діагностикою, способами лікування і профілактики.


Багато хто вважає, що ортодонтія може вирішувати лише проблеми естетичного характеру. Це не так!


Першочерговим завданням цього напрямку стоматології є збереження функціональності жувального апарату пацієнта.


Порушення прикусу згодом може привести до утворення пародонтальних кишень, утруднення гігієни, розвитку захворювань ясен і кісткової тканини. В кінцевому підсумку саме неправильний прикус може стати причиною втрати зубів.


Вік і ортодонтичне лікування

Більшість людей помилково вважає, що звернутися до послуг ортодонта і виправити прикус можна лише в дитячому та юнацькому віці.


Однак сучасні технології дозволяють ефективно проводити ортодонтичне лікування в будь-якому віці, просто у дорослого   на це піде трохи більше часу, ніж у дитини через більшу щільності кісткової тканини.


Види ортодонтичного лікування

Основними видами ортодонтичних конструкцій є різноманітні брекет-системи а також знімні і не знімні ортодонтические апарати, які можуть бути розташовані на одній або двох щелепах.


Вони можуть виконувати різні функції, в тому числі і такі важливі, як зміна ширини піднебіння або форми щелепних кісток. Знімні ортодонтичні апарати частіше застосовуються в дитячому віці, але можуть бути використані і у дорослих людей.