Знімне протезування зубів широко застосовується у випадках повної або часткової втрати зубів. Сучасні технології виготовлення знімних протезів дозволяють гарантувати їх високу міцність, надійність, естетичну привабливість і відсутність необхідності постійного видалення з порожнини рота.

Залежно від того, яку проблему потрібно вирішити, використовуються наступні види протезів :

 • Повні знімні пластинчасті протези   застосовуються при повній відсутності зубів на одній або обох щелепах. Їх завдання - заповнити відсутність всіх зубів.
 • Часткові знімні протези   застосовуються при відсутності одиничних зубів чи групи зубів в зубному ряду. Даний вид протезів використовується при втраті основних жувальних зубів і при дефектах зубних рядів великої протяжності.
 • Бюгельний протез   - найбільш надійна і зручна конструкція. Її основною відмінністю є те, що жувальна навантаження розподіляється рівномірно між десневой поверхнею щелепи і збереглися зубами, на відміну від часткових протезів, де все навантаження припадає на ясна. Бюгельне протезування є конструкцією, що дозволяє надійно фіксувати зубний ряд.


В силу фінансової доступності і різних варіантів його кріплення, розрізняють:


 • Бюгельний протез з кламмерной фіксацією
  Кламмера бюгельного протеза є частиною його литого металевого каркаса. Вони необхідні для гарної фіксації протеза в порожнині рота у пацієнта. Але кламмера   несуть не тільки утримує функцію, а й опорну. Вони дозволяють розподілити жувальну навантаження між яснами і зубами, на які спираються кламмера. При цьому приблизно 1/3 жувального навантаження йде на зуби, охоплені кламмерами, 2/3 - на ясна.
 • Бюгельний протез з замковим кріпленням
  Бюгельний протез на аттачменах є той же бюгельний протез, в якому кламмера замінені на мікрозамках (аттачмени).
 • бюгельний протез на телескопічних коронках  
  При даному типі протезування надійна фіксація здійснюється за рахунок телескопічних ( висувних) коронок. На опорні зуби встановлюються спеціальні коронки, на які і надівається протез точно підігнаними під ці коронки заглибленнями - після суміщення двох частин конструкція надійно фіксується защелкиванием замків.

У сучасній стоматології протезування дозволяє добитися абсолютно невидимою для стороннього спостерігача фіксації зубного ряду.

Кожен вид протеза і метод зубного протезування вирішує певну функціональну і естетичну задачу, починаючи з некрасивого кольору зубів і закінчуючи повною їх відсутністю.