Радікулярная кіста являє собою запальне освіту, локалізується на верхівки кореня зуба.

Сама кіста зуба являє собою капсулу з сполучних тканин всередині наповнену рідким речовиною.

Причини утворення радикулярної кісти можуть бути різноманітними. Зокрема виникнення даного захворювання відбувається внаслідок травми щелепи, неякісно вилікуваного зуба, проведення неправильного пломбування кореневих каналів.

Деякі люди мають ворожої схильністю до утворення кісти.

Крім того радикулярная кіста є однією з причин виникнення флюсу, саме тому дане захворювання вимагає своєчасного лікування.

Головна небезпека радикулярної кісти зуба полягає в тому, що вона може рости і розвиватися протягом кількох років, при цьому багато хто просто не помічають її.

Це пояснюється тим, що на початкових етапах розвитку даного захворювання пацієнт не відчуває ніякого болю і дискомфорту. Але подальше збільшення запального освіти призводить до руйнування навколишнього зуб кісткової тканини, втрати опори зубів в області кісти і викликає масу неприємних і больових відчуттів.

Розрізняють два методи лікування радикулярної кісти: відстрочений і радикальний.

При радикальному методі лікування стоматолог робить повне видалення кісти. У деяких випадках разом з кістою видаляють і частина кореня зуба, а в безвихідних ситуаціях і сам зуб. Радикальний метод використовують для лікування кіст невеликого розміру і кістогранулем.

Відстрочений метод лікування радикулярної кісти використовують в тих випадках, коли запальне освіту має значні розміри і радикальне лікування може призвести до недоброзичливого наслідків для пацієнта. Суть відстроченого методу полягає в тому, що стоматолог робить в кісті прокол для забезпечення відведення наповнює кісту рідини через спеціально обладнання.

Зі зменшенням діаметра кісти зменшується і діаметр трубки приладу, призначеного для відводу рідини з кісти. Відстрочений метод лікування менш травматичний, плюс до всього дозволяє зберегти причинний зуб.

Якщо зуб був видалений разом з кістою, для того, що б можна було відшкодувати дефект зубного ряду імплантатом - бажано провести   синус-ліфтинг   (післяопераційну кісткову порожнину заповнити спеціальним матеріалом, який буде стимулювати відновлення кістки).

Як правило, відновлення кісткової структури можна спостерігати на рентгенограмі не раніше, ніж через 4-6 місяців.